Plastový rámik s medzistienkou typ B

1 hodnotenie
 
  • 1 z 2
 

Plastový rámik s medzistienkou rámikovej miery B do ekonomických a hygienických úložných úľových systémov.

Dostupnosť Momentálne nedostupné
€2,95    
Kód tovaru 1052
Kategória Prírezy a rámiky
 

Plastový rámik s medzistienkou rámikovej miery B sa môže použiť do ekonomických a hygienických úložných úľových systémov ako nástroj na modernejšie realizovanie včelárstva. Rovnako ho môžu používať včelári, ktorí sa včelárstvu venujú vo voľnom čase, ako aj tí, ktorí včelárstvo využívajú na výrobu produktov. Keďže sa plást nevytrhne je možné ho vytáčať na vyšších otáčkach. Farba plastového rámika sa môže líšiť v závislosti od dodávky tovaru.

Rozmery:
- šírka x výška x dĺžka hornej latky: 270 x 420 x 460 mm
- šírka hornej latky: 25 mm
- šírka "krídeliek" bočných latiek: 35 mm

Je možné vyčistiť aj dno včelej bunky čím sa zaručí aj kvalita druhu včiel.
Plastové rámiky sa môžu používať roky, ich životnosť je dlhodobá. Ďalšou výhodou tohoto rámika je, že aj v čase, keď včely nie sú aktívne je možné ho vložiť k včelám, keďže tvrdý bunkový základ včely nedokážu rozhrýzť. Pri veľkých včelstvách je rámik výhodou, hlavne z hľadiska nepretržitej práce. Plastový rámik je vhodný ako do plodiska tak aj do medníka a je možné ho pripnúť aj do dreveného rámika. Plásty treba pred použitím natrieť voskom, každý včelár sa musí sám rozhodnúť, že aké výhody preňho znamená táto technológia.

Voskovanie:
Pripravíme si jeden alebo dva nádstavky rámikov, potom ich po jednom naukladáme na dosku hrubú 2 cm, táto hrúbka je zhodná s vnútornými rozmermi rámikov.
Následne pomocou valca rovnomerne nanesieme teplý vosk najskôr na jednu stranu a potom keď sme skončili s prichystaným množstvom môžeme pokračovať druhou stranou a tak ďalej.
Z vosku používame ten, ktorý je získaný z odviečkovania, pretože ten je najčistejší.
Rovnomerne teplý vosk môžeme získať pomocou termoregulačného prístroja.

Čistenie:
Zostarnuté bunky sa v zime, keď vosk stuhne ľahko odstraňujú pomocou rozperáka. Medníkové rámiky sa po očistení môžu vložiť späť do úľa. Pre dokonalé vyčistenie v plodisku použitého košielkového rámika používajte vysokotlakový čistiaci prístroj 100 barov so studenou vodou.

Pod vplyvom horúcej vody sa plastový rámik zdeformuje /MAX: 80°C/

Hmotnosť 0.505 kg