Medzistienky typ B 2/3 390x140

Neohodnotené
 
 

Vyrobené na Slovensku. Prírodné medzistienky typ B 2/3, rozmer 390x140 mm.

Dostupnosť Skladom
€15,90    
Kód tovaru 917
Kategória Medzistienky
 

Osobný od

Medzistienky zo včelieho vosku sú prednostne určené na využitie vo včelárstve. Je to vosková fólia s predtlačeným vzorom, ktorú včely po vložení do úľa dostavajú na dielo potrebné pre rozvoj včelej rodiny a ukladanie zásob.

Uvedená cena je za 1 kg medzistienok, čo zodpovedá cca 12-tim kusom.

Upozornenie:

Včelí vosk je zložitá látka, ktorá pozostáva z niekoľko desiatok zlúčenín, jeho hustota je závislá od teploty. Prirodzenou teplotou včelieho vosku je cca 36°C, na túto teplotu ho včely "navrhli" pre výstavbu a udržiavanie plástov. Znamená to, že sa včelí vosk prejavuje pri iných teplotách, ako prirodzených pre včely, iným spôsobom.

Pri skladovaní včelieho vosku a výrobkov z neho sa v priebehu jedného až troch mesiacov od výroby vytvorí na povrchu bielošedý povlak. Nazýva sa "voskový kvet", v niektorých krajinách "cukor". Znižovaním teploty sa objem vosku zmenšuje a vzniknutý vnútorný tlak vytláča na povrch tekuté zložky. Po opätovnom nahriatí sa povlak stratí - tekuté zložky vosku sa vrátia späť do jeho štruktúry. Ide o prirodzenú vlastnosť pravého včelieho vosku, ktorá nie je na závadu.

Výrobky zo včelieho vosku, napríklad medzistienky, sú pri teplote nižšej ako 20°C krehké a včelár s nimi nemôže pracovať. Z tohto dôvodu doporučujeme v chladnom období ponechať celé balíky medzistienok na 24 hodín v miestnosti s izbovou teplotou a až potom ich zatavovať do rámikov.

 

Osobný odber vzhľadom na krehkosť medzistien.

Možnosť zaslania iba po telefonickom dohovore na zodpovednosť kupujúceho.

 
Hmotnosť 1 kg